Trauku mazgājamās mašīnas

Kā izvēlēties trauku mazgājamo mašīnu?

Iebūvēšanas (instalācijas) veids

Sākumā nepieciešams izlemt par tās instalācijas veidu. Brīvi stāvošās trauku mazgājamās mašīnas var novietot jebkur savā virtuvē jebkurā sev piemērotā vietā. Vienīgais nosacījums, ka jābūt iespējai pieslēgt elektrību, ūdeni un kanalizāciju.

Mūsdienās kad daudzi sāk modernizēt, remontēt vai būvēt savas virtuves jau paredz vietu arī trauku mazgājamai mašīnai un ļoti pieprasītas kļūst iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas. Vispieprasītākie modeļi ir pilnībā iebūvējamie, jo tie pilnībā ietilpst virtuves mēbeļu profilā un netraucē pārdomātajam virtuves dizainam. Vadības panelis atrodas durvju aukšējā daļā (uz malas horizontālā līmenī).

Cits veids ir daļēji iebūvējama trauku mazgājamā mašīna. Atšķiras vienīgi ar to, ka visas šīs iekārtas daļas neatradīsies zem mēbeļu profila, tas ir trauku mazgājamās mašīnas durvis. Tās paliks tādas kādas ir paredzējis ražotājs visbiežāk no nerūsējošā tērauda vai plastmasas, atkarībā no modeļa. Tā kā tās ar savu izskatu var ietekmēt virtuves dizainu, šādi modeļi nav īsti pieprasīti.

Izmēri un ietilpība

Gan brīvi stāvošās, gan iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas atkarībā no izmēriem ir pilna izmēra, šauras un kompaktas.

Jebkuras trauku mazgājamās mašīnas ietilpība tiek mērīta ar trauku komplektiem. Viens standarta trauku komplekts ir: šķīvis, zupas šķīvis, deserta trauks, krūzīte ar tasīti, glāze, nazis, dakšiņa, ēdamkarote, tējkarote, deserta karote.

Pilna izmēra iebūvējamās trauku mazgājamās mašīnas platums ir aptuveni 60cm, dziļums – aptuveni 55cm, augstums – aptuveni 82cm. Atšķirīgiem modeļiem izmēru parametri var svārstīties no 1 – 1.5 cm. Ietilpība – 12 – 16 komplekti. Uz šādu modeli ir vērts pievērst uzmanību tiem, kuriem ir liela ģimene un kuri daudz gatavo, un dod priekšroku maltītēm mājās. Galvenais, lai virtuvē pietiek vietas arī citai nepieciešamai tehnikai.

Programmu nodrošinājums

Mūsdienu trauku mazgājamās mašīnās ir realizētas dažādas mazgāšanas programmas. Dažādiem trauku veidiem, stipri netīriem traukiem vai mazliet netīriem traukiem. Parasti visos modeļos ir augstas temperatūras cikls ļoti netīriem traukiem: trauki ar piekaltušām ēdiena paliekām, pannas, katli utml. Ūdens atsevišķos posmos uzsilst no 65 – 70oC. Šādu programmu vēl sauc par "Intensīvo"

Ļoti vēlams, lai mūsdienīgai trauku mazgājamai mašīnai būtu automātiskā mazgāšanas programma. Tās jēga ir tajā, ka ierīce sensoru un kontrolējošās elektronikas simbiozes rezultātā pati nosaka trauku netīrības pakāpi un pat tās daudzumu. Un pamatojoties uz šiem datiem rada optimālāko mazgāšanas ciklu: nosaka laiku, temperatūras režīmu (45–65°С) un ūdens patēriņu. Jebkurā trauku mazgājamā mašīnā ir ekonomiskais mazgāšanas cikls. Ekonomējas, pirmkārt, elektrība – uz mazāku ūdens uzsildīšanu (pamata mazgāšana 50–55°С temperatūrā). Laiku šāda programma aizņem vairāk – parasti ne mazāk kā 3 stundas ( attiecībā pret 2-2,5 stundas intensīvā un ikdienas cikla laiku).

Trauku žāvēšana

Trauku mazgājamā mašīna ne tikai mazgā traukus, bet arī žāvē, lai traukus ar dakšiņām varētu uzreiz salikt pa to glabāšanas vietām. Šodien trauku mazgājamās mašīnās ir viens pamata žāvēšanas veids: kondensācijas.

Atkarībā no ražotāja trauku mazgājamā mašīnā var būt realizētas tehnoloģijas, kas uzlabo žāvēšanas kvalitāti, veidu vai samazina šī procesa laiku.

© mebeles24.lv
Visas tiesības aizsargātas. Materiāla kopēšana tikai ar administrācijas atļauju. Visiem fotomateriāliem un aprakstiem ir informatīvs raksturs, kas neizslēdz neatbilstību ražotāja piedāvātajai produkcijai. Monitorā redzamās krāsas var atšķirties no oriģinālajām krāsām atspoguļojuma īpatnību un monitora iestatījumu dēļ.

Pierakstīties jaunumiem

Aizvert Pierakstīties