Kā izvēlēties iebūvējamo plīts virsmu?

Plīts virsmas atšķiras, galvenokārt, ar siltuma avota veidu. Pastāv 3 galvenie virsmu veidi: gāzes, elektriskā un indukcijas, ir pieejamas arī kombinētās virsmas, kur uz vienas virsmas ir gan gāzes, gan elektriskie riņķi. Katrai no tām ir savas priekšrocības un trūkumi.

Gāzes virsma

Pirmais uz ko ir vērts pievērst uzmanību, izvēloties kādu modeli, - no kā ir izgatavota paneļa virsmas: tā var būt stikla vai metāla. Raugoties no izturības viedokļa īpašas atšķirības nav. Stikla virsma labāk izskatās, bet lai saglabātu tās pievilcību un spoguļa spīdumu ir nepieciešama regulāra apkope, turklāt nedrīkst izmantot abrazīvus tīrīšanas līdzekļus vai skrāpējošus sūkļus. Metāliska virsma neizskatīsies tik efektīvi, toties rūpēties par to būs daudz vienkāršāk.

Turpmāk, ir vērts aizdomāties par degļu (riņķu) skaitu. Standarta virsmai to ir četri – tas ir variants lielai ģimenei, kas ļauj vienlaicīgi gatavot vai uzsildīt vairākus ēdienus. Ja cilvēks dzīvo viens, var pilnīgi iztikt ar plīti, kurai ir divi vai trīs riņķi.

Tiem kuri vēlas izmanto iespēju pagatavot ēdienu liela izmēra traukos vai arī vienkārši ātrāk pagatavot ēdienu, nepatraucēs plīts virsma ar lieljaudas gāzes riņķi ar divkāršo vai trīskāršo liesmu rindu.

Elektriskā keramikas plīts virsma

Mūsdienās lielu popularitāti ir ieguvušus elektriskās stikla keramikas plīts virsmas, tās ir ērtas, salīdzinoši lētas un pārsteidzoši efektīvas.

Visbiežāk ir sastopamas plīts virsmas ar Hi-Light sildelementiem, nodrošinot ļoti ātru riņķa uzsilšanu un lielu siltuma platība. Hi-Light riņķi ātri uzkarst, tad pārslēdzas un vienmērīgi silda virsmu zemākā temperatūrā.

Sildelementu (riņķu) ieslēgšana šādām virsmām, galvenokārt, tiek ražota ar pieskārienu vadības zonu. Tādā veidā virsma paliek pilnīgi līdzena un tai nav izceltu elementu un vietas, kur varētu uzkrāties netīrumi, padarot virsmas ļoti viegli kopjamas.

Elektriskā indukcijas plīts virsma

Uz indukcijas plīts virsmas var gatavot ātrāk nekā uz parastās elektriskās, vadības ziņā tās ir tieši tādas pašas. Bet atšķirībā no parastajām elektriskajām virsmām, kuras uzsilda laukumu zem trauka, šeit ar indukcijas palīdzību vienmērīgi uzsilst uzreiz trauka apakša. Tas ne tikai nodrošina ātrāku ēdiena pagatavošanu, bet arī padara virsmu pilnīgi drošu: ja uz riņķa nekas neatrodas, riņķa uzsilšana nenotiek.

Šī īpašība ietver speciālas prasības pret traukiem. Uz indukcijas virsmām drīkst gatavot traukos, kuriem ir feromagnētiskas īpašības, tas nozīmē, ka katli un pannas no alumīnija, keramikas vai vara nederēs, bet no metāla vai čuguna – pilnībā derēs.

Kombinētās plīts virsmas

Pastāv arī kombinētās plīts virsmas, kurās var būt gan indukcijas sildelementi - vietas, gan elektriskie Hi-Light riņķi vai arī kombinācija no gāzes un elektriskajiem riņķiem. Tādas plīts virsmas īpašnieks var pats izvēlēties, uz kāda silelementa (riņķa) attiecīgajā brīdī ērtāk un ātrāk pagatavot ēdienu.

Ir vairāki ražotāji, kas speciāli piedāvā dažāda veida iebūvējamās plīts virsmas ar 1 vai 2 vietām, lai tādējādi jums būtu iespēja pašas izvēlēties un salikt savu ideālo gatavošanas virsmu.

© mebeles24.lv
Visas tiesības aizsargātas. Materiāla kopēšana tikai ar administrācijas atļauju. Visiem fotomateriāliem un aprakstiem ir informatīvs raksturs, kas neizslēdz neatbilstību ražotāja piedāvātajai produkcijai. Monitorā redzamās krāsas var atšķirties no oriģinālajām krāsām atspoguļojuma īpatnību un monitora iestatījumu dēļ.

Pierakstīties jaunumiem

Aizvert Pierakstīties