Kā izvēlēties piemērotu ledusskapi?

Izmēram ir nozīme

Izvēlieties ledusskapi ņemot vērā jūsu virtuves izmērus un cilvēku skaitu ģimenē. Plašu telpu īpašnieki var droši atļauties liela izmēra ledusskapi, piemēram, Side-by-Side ledusskapi, bet ja ir neliela telpa un arī ģimene nav liela, aizņemt papildus lieku vietu telpā noteikti nav nepieciešams.

Ņemot vērā, ka vidēji standarta virtuves nepārsniedz 8-10 kvadrātmetrus, tad optimālais ledusskapja izmēra variants ir 60x60 centimetri. Ja telpas izmērs ir vēl mazāks par standarta, piemērots būs mazāks modelis ar izmēru 50x60 centimetri.

Augstums

Ledusskapja augstumu var noteikt pēc pārējām virtuves mēbelēm. Lai to būtu ērti lietot visiem ģimenes locekļiem optimālais ledusskapja augstums skaitās no 1,5 – 1,8 m.

Tilpums

Ļoti nozīmīgs ir arī ledusskapja tilpums, kuram ir jāpievērš uzmanība. Tilpumu parasti izvēlas ņemot vērā cilvēku skaitu gimenē, kas to lieto, ēdienu gatavošanas biežumu un produktu nepieciešamību. Statistika apgalvo, ka vienam cilvēkam pietiks ar ledusskapi, kura apjoms ir līdz 150 litriem, bet ja ģimenē ir 2 un vairāk cilvēku noteikti jādomā par ietilpīgāku ledusskapi. Pats optimālākais modelis šajā gadījumā būtu eiropas standarta paraugs ar ietilpību 250-300 litri.

Kameru skaits

Ledusskapi ar vairākām kamerām ir vērts izvēlēties, ja vēlaties ledusskapi ar dažādām temperatūras zonām: atsevišķi zivīm, atsevišķi dārzeņiem un ogām, zaļumiem utml.

Nelielām telpām piemērots būs vienas kameras ledusskapis.

Trīs kameru ledusskapji ir ar 0°C vai daudz zemāku temperatūras režīmu. Tādās ierīcēs produkti daudz ilgāk saglabās svaigumu. Šādā aukstuma kamerā dažādi garšaugi un salāti var pat pēc 1,5 nedēļas izskatīties kā tikko būtu nogriezti no dārza.

Dziļās saldēšanas kamera sniedz iespēju pārtiku sasaldēt ātri, pazeminot saldētavas temperatūru līdz -25°C vai pat vēl zemāk.

Saldētavas temperatūru apzīmē ar zvaigznīšu daudzumu: jo tās ir vairāk, jo ilgāk var uzlabāt produktus.

Atsaldēšanas veids

Pastāv 3 veidu ledusskapji atkarībā no atkausēšanas sistēmas:

  • Pilienveida sistēma ledusskapja kamerā / manuāla atkausēšana saldētavā
  • Pilienveida sistēma ledusskapja kamerā / No Frost sistēma saldētavā
  • No Frost sistēma kamerā un saldētavā

Ārējais izskats

Ledusskapja modeli izvēlieties atbilstoši jūsu virtuves stilam. Ir pieejami ledusskapji no dažāda materiāla un ar dažādiem pārklājumiem: ar stikla virsmu, nerūsējošā tērauda, iebūvējamie, apstrādāti ar krāsu.

© mebeles24.lv
Visas tiesības aizsargātas. Materiāla kopēšana tikai ar administrācijas atļauju. Visiem fotomateriāliem un aprakstiem ir informatīvs raksturs, kas neizslēdz neatbilstību ražotāja piedāvātajai produkcijai. Monitorā redzamās krāsas var atšķirties no oriģinālajām krāsām atspoguļojuma īpatnību un monitora iestatījumu dēļ.

Pierakstīties jaunumiem

Aizvert Pierakstīties