Kā izvēlēties iebūvējamo cepeškrāsni?

Cepeškrāsns veidi

Iebūvējamās cepeškrāsnis var būt elektriskas un gāzes. Ja jums mājās ir ievilkta gāze, tad tikai loģiski būtu izvēlēties gāzes cepeškrāsni, lai gan mūsdienās kļūst populāri izvēlēties tieši elektriskas cepeškrāsnis, pat ja ir izvēlēta iebūvējamā gāzes plīts virsma. Tas ir skaidrojams ar to, ka elektriskās cepeškrāsnis salīdzinājumā ar gāzes ir apveltītas ar vairāk funkcijām un lietošanā ir drošākas, tā kā netiek izmantota atklāta liesma.

Atkarīga un neatkarīga

Pārdošanā ir pieejami iebūvējamās tehnikas komplekti, kas sastāv no cepeškrāsns un plīts virsmas. Šajā gadījumā cepeškrāsns un plīts virsma ir atkarīgas viena no otras, abu tehnikas ierīču vadība parasti notiek ar vienu vadības paneli, kas atrodas cepeškrāsns priekšpusē. Pērkot, šādu komplektu parasti var patiesi ietaupīt, tas ir galvenais plus. Mīnus tajā, ja gadījumā vadības sistēma sabojāsies, tad visticamāk nebūs iespējams izmantot gan cepeškrāsni, gan plīts virsmu.

Neatkarīga cepeškrāsns ir atsevišķa ierīce un nav saistīta ar plīts virsmu un var tikt izmantota ar jebkuru plīts virsmu. Šādu modeļu piedāvājums ir ļoti liels.

Vadības sistēma

Mūsdienās ir pieejamas iebūvējamās cepeškrāsnis ar mehānisku (vadības rokturi), skārienjutīgu vadības paneli vai kombinēto. Pirmā versija visbiežāk būs sastopama lētākos modeļos, tās galvenā priekšrocība ir vienkārša lietošana. Parasti cepeškrāsns priekšpusē ir trīs pagriežami rokturi (regulatori). Ar vienu no tiem tiek uzlikta gatavošanas temperatūra, ar otru karsēšanas veids un trešo – laiks (taimeris). Cepeškrāsnī ar mehānisko vadību nav automātisko programmu, bet ir iespējams uzlikt dažādus karsēšanas veidus, ne tikai klasisko, bet arī elektrogrilu, konvekciju u.c

Elektriskās cepeškrāsns funkcijas

Cepeškrāsnis cita no citas atšķiras ar karsēšanas veidu skaitu, ko savukārt var izmantot vēl kvalitatīvākai un ātrākai dažādu ēdienu pagatavošanai. Parastās visvienkāršākās cepeškrāsnis ir aprīkotas ar augšējo, apakšējo karsēšanu un kombinēto (kad darbojas abi karsēšanas veidi), kā arī elektrogrils.

Elektrisko cepeškrāšņu funkcionalitātes apraksts būtu nepilnīgs, ja nepieminētu modeļus, kuriem neskaitos nosauktos karsēšanas veidus (ieskaitot konvekciju) ir arī mikroviļņu režīms. Jūs varat iegūt divas ierīces vienā, tā var strādā kā parastā cepeškrāsns un kā mikroviļņu krāsns, kā arī kombinētā režīmā. Tā ir papildus vietas ekonomija virtuvē, vienīgais tām visbiežāk ir salīdzinoši neliela ietilpība, kas ne vienmēr varētu pietikt visiem.

Gāzes cepeškrāsns funkcijas

Gāzes cepeškrāšņu funkcijas nav tik plašas kā mūsdienu elektriskajām cepeškrāsnīm (piemēram, automātiskās programmas), tāpēc ar vien vairāk tiek pieprasītas elektriskās cepeškrāsnis, bet tomēr arī gāzes cepeškrāsnis var būt lielisks palīgs gatavojot dažādus gardus ēdienus. Izņemot parastos karsēšanas veidus apakšējā sildīšana vai augšējā sildīšana, ir modeļi arī ar grilu. Grils var būt gāzes (t.i vēl viens deglis no augšpuses). Šāda pieeja nodrošina apstākļus, piemēram, cepšanai uz oglēm, kas ievērojami uzlabo ēdiena garšu. Vairums gāzes cepeškrāsnis pašlaik tomēr ir aprīkotas ar elektrogrilu — sildelements atrodas kameras augšpusē. Tāds grils nav tik ekonomisks, bet tas ļauj īstenot daudz smalkākus iestāstījumus (t.sk. automātiskās programmas) un to ir vieglāk kopt.

Durvju stiklojums

Jo vairāk stikla kārtu ir cepeškrāsns durvīm, jo labāka ir termoizolācija un mazāks ēdiena pagatavošanas laiks. Tas uzlabo cepeškrāsns energoefektivitāti. Šobrīd pārdošanā ir cepeškrāsnis ar daudzumu no 2 – 4 stikliem. Jo lielāks ir stiklu daudzums, jo mazāka ir iespēja apdedzināties pieskaroties durvju virsmai. Ja jums ir svarīga energoefektivitāte un ģimenē ir bērni, noteikti ir vērts aizdomāties par cepeškrāsns iegādi, kuras durvīm ir 3 vai 4 stikli

Cepeškrāsns tīrīšana un kopšana

Parastākajos modeļos visu vajadzēs darīt pa vecam: ar mazgājošo līdzekli un sūkli. Jau vidējā cenu diapazonā diez gan plaši ir izplatītas cepeškrāsnis ar katalītisko attīrīšanas sistēmu. Katalītiskas cepeškrāsns iekšpusē ir materiāls, kas neļauj pielipt netīrumiem un atgrūž tos. Sasildot katalītiskās cepeškrāsnis līdz 220o , tiek aktivizētas katalītiskās starplikas. Tās oksidē taukvielu atlikas, atstājot virsmu tīru un bez taukiem.

Vēl viens veids kā attīrīt savu cepeškrāsni - Pirolītiskā pašsattīrīšanās funkcija. Tā cepeškrāsnīs ir pilnīgs cepeškrāsns pašattīrīšanās veids, kad visi netīrumi tiek sadedzināti. Pirolīzes procesā 500o temperatūrā visi netīrumi un tauki tiek pārvērsti smalkos pelnos.

Attīrīšanas veids, kas pēdējos gados ir ieguvis lielu popularitāti ir attīrīšana ar tvaiku. Pannā ielej nelielu daudzumu ūdens (katrai cepeškrāsnij, ūdens daudzums tiek norādīts instrukcijā), var pievienot pavisam nedaudz mazgāšanas līdzekli priekš cepeškrāsnīm.

© mebeles24.lv
Visas tiesības aizsargātas. Materiāla kopēšana tikai ar administrācijas atļauju. Visiem fotomateriāliem un aprakstiem ir informatīvs raksturs, kas neizslēdz neatbilstību ražotāja piedāvātajai produkcijai. Monitorā redzamās krāsas var atšķirties no oriģinālajām krāsām atspoguļojuma īpatnību un monitora iestatījumu dēļ.

Pierakstīties jaunumiem

Aizvert Pierakstīties